BELEDİYE BAŞKANIMIZ KAMİL AYDINLI’NIN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yılında, ulusça saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

O; bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçılığı ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu örnek bir liderdir. Büyük Önder Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve dirençli tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zafere ulaştırmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetin ilanının ardından da yine son nefesine kadar milletinin refahı ve geleceği için bir an bile tereddüt etmeden, büyük atılımlar gerçekleştirerek Cumhuriyetimizin bu günlere gelmesini sağlamıştır.

Onun bizlere emanet ettiği bu vatan ve Cumhuriyetin temel yapı taşları olan ilke ve devrimlerini yaşatmak ve ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak üzerimize düşen en büyük görevdir. Türk Ulusunun gönlünde ölümsüzleşen Ulu Önder Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümünde bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.