Belediye Başkanımız Kamil Aydınlı’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İle İlgili Mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü  Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 96. yıldönümünü yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve  heyecanı içerisindeyiz.

İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, geleceğimiz olan gençlere armağan edilmesi son derece anlamlıdır. Binlerce şehidimizin kanıyla bizlere emanet olan ülkemizin geleceği, gençlerimizin omuzları üzerindedir. Gençlik, bir milletin en önemli manevi varlığı, sarsılmaz kuvveti ve en dinamik kesimidir. Bilinçli ve sorumluluk sahibi bir gençlik, o milletin umududur.  Yarınlarının teminatıdır.

Gelecek nesillere olan güvenini her daim gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Gençler, cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz”  sözleriyle gençlere olan umudu, güvenini ve gençlere verdiği değeri vurgulamıştır.

Ülkemizin aydınlık geleceği olan siz sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.